PRÍBEHY ZO ŽIVOTA

Každá dopravná nehoda v sebe nesie riziko poškodenia zdravia jej účastníkov. Bez ohľadu na mieru poškodenia zdravia, je potrebné zabezpečiť účastníkom odškodnenie. Toto odškodnenie je vyplácané z vinníkovho PZP. V prípade, že osoba, ktorou bola dopravná nehoda zavinená nemala uzatvorené PZP alebo z miesta činu ušla, je odškodnenie vyplácané z Garančného fondu. V globále je to práve dopravná nehoda, ktorá spôsobuje najviac zranených a mŕtvych na cestách, a tak aj najčastejší prípad, v ktorom je možné požadovať odškodnenie.

Úspešnosť pri zastupovaní poškodených klientov je základom pre dôveru v služby spoločnosti VOTUM a. s. Z množstva príbehov a pozitívnych reakcií klientov, ktorí získali odškodnenie boli vybrané len niektoré:

Príbeh pána Mariana z Tvrdošína:

Pán Marián sa vracal 9. mája 2005 vo večerných hodinách domov, keď ho zrazilo auto prichádzajúce zozadu. Vinník mu neposkytol prvú pomoc a z miesta nehody ušiel, dodnes nie je zistený. Pán Marián utrpel otras mozgu, poranenia hlavy, tváre aj vážne zranenia nohy. Táto dopravná nehoda spôsobila, že bol pán Marián dlhodobo PN, neskôr sa stal nezamestnaným. Nezískal žiadne odškodnenie. Kompetentní úradníci tvrdili, že celú záležitosť začal riešiť príliš neskoro a preto na odškodnenie už nemá nárok. Naša spoločnosť eviduje prípad ako prvý riešený na Slovensku. Za tri mesiace sme prípad vyriešili...

sipka ...pánovi Mariánovi sme uplatnili odškodnenie vo výške 381 100 Sk.

Príbeh pána Petra z Trnavy:

Pán Peter sa vracal z návštevy manželky a novonarodenej dcérky v pôrodnici, keď do jeho vozidla neďaleko Topoľčian narazilo vozidlo značky BMW. Táto dopravná nehoda spôsobila pánovi Petrovi vážne poranenia mozgu. V dôsledku nej sa stal invalidným, má pretrvávajúce poruchy zraku. Pred tým ako sa dopravná nehoda prihodila, aktívne športoval, venoval sa fotografovaniu, pracoval a bol živiteľom rodiny. Poisťovňa mu vyplatila 900 000 Sk...

sipka ...pre pána Petra sme získali ešte ďalšie odškodnenie vo výške 703 000 Sk a posudzujeme aj ďalšie nároky.

Príbeh pani Melindy z okresu Šaľa:

Pani Melinda prišla pri dopravnej nehode o zrak. Nešťastie sa stalo cestou z práce, keď sa viezla v autobuse. Vďaka našej práci získala vysoké odškodnenie, čo jej značne pomohlo pri výstavbe domu. V priamom prenose v relácii Modré z neba (TV Markíza) ju priateľ Gabi požiadal o ruku a dnes sa už spoločne starajú o svoju malú dcérku.

Príbeh pána Jozefa z okresu Vranov nad Topľou:

Ako spolujazdec v aute mal nehodu v máji 2008. S priateľmi sa vracali spoločne domov. Po nehode mal vážne zranenia, bol v kóme, lekári mu dávali 1% šancu na prežitie. Zdravotný stav sa mu po 2 rokoch zlepšil. Trestné stíhanie vinníka nehody bolo zdĺhavé, ukončené bolo až nedávno.

sipka ...pánovi Jozefovi pomáhame pri zhromažďovaní podkladov, v procese odškodnenia ho plne zastupujeme.

Spoločnosť VOTUM a. s. rieši aj odškodnenie účastníkov niektorých mediálne známych nehôd:

  • tragická dopravná nehoda autobusu Hriňová
  • tragická dopravná nehoda autobusu Polomka
  • dopravná nehoda autobusu Student Agency (CZ) pri Trenčíne
  • dopravná nehoda zájazdu študentov zo Senice v Rakúsku

Ak patríte i Vy ku spokojným klientom spoločnosti VOTUM a. s., napíšte prosím svoj názor. Pomôžete tak mnohým ľuďom, ktorí zvažujú svoje možnosti rovnako, ako kedysi Vy sami.

Infolinka    0850 21 11 21